Майнц 05 записа първа победа за сезона в Бундеслигата. Червено-белите надделяха

...

Майнц най-после победи

Майнц 05 записа първа победа за сезона в Бундеслигата.  " Червено-белите " надвиха с 2:0 над любимеца Република България Лайпциг при семейството си от десетия кръг на немския шампионат

Гостите бяха по-добрият отбор преди почивката, само че не осъществиха своите положения. През втората част още веднъж те имаха превес в играта, само че футболистите на Майнц заиграха по-смело в офанзива и по този начин стигнаха до два гола в заключителните минути на дуела. В 76-ата Жае-Сун Лий плонжира и с глава засече центриране на Карим Онисиво, с което откри резултата. Другото попадение пристигна единствено четири минути по-късно, когато Леандро Барейро се разписа, а голът беше зачетен даже след намесата на ВАР.

След тази победа Майнц изпревари Кьолн и към този момент заема предпоследното 17-о място в класирането с актив от 6 точки, с една повече от " козлите " с 5. В същото време " алените бикове " остават пети с 20 точки.
 Майнц приключи контракта на собствен футболист поради мнения в поддръжка за Палестина